Nyheder
 

 Nyheder

Vi byder velkommen til en ny og spændende fodboldsæson - efterår 2018

Træningstider
 
Mandag        
Fra kl.  Til kl.  Hold Køn Træner
kl. 17.00 kl. 18.00 U8  Drenge Charlotte Nygaard
kl. 17.00 kl. 18.30 U10-U12 Piger Erik Bødker m.fl.
kl. 17.00 kl. 18.00 U5 - U7 Piger Karina Grosen Iversen
kl. 17.00 kl. 18.30 U15-U16 (træning i Romalt) Piger Kenneth Byskov
         
Tirsdag        
Fra kl.  Til kl.  Hold Køn Træner
kl. 17.00 kl. 18.15 U9 Drenge Allan Hansen/Paw Kjeldgaard/Niels-Arne Madsen/Jan Kjærholm
kl. 17.15 kl. 18.45 U12 Drenge Jacob Pilgaard
kl. 18.00 kl. 20.00 U18 Piger Morten Hyldgaard/Henrik Andersen
kl. 18.00 kl. 20.00 Damesenior - Kvindeserien Damer Rasmus Grejsen Lynge/Franz Posch
kl. 18.00 kl. 20.00 Damesenior - Serie 1 Damer Claus Jørgensen/Henrik Andersen
kl. 18.30 kl. 20.00 Herresenior Mænd René Møller/André Løfquist
         
Onsdag        
Fra kl.  Til kl.  Hold Køn Træner
kl. 17.00 kl. 18.00 U3/U4  Drenge/piger Morten/Marie Hyldgaard
kl. 17.00 kl. 18.00 U6-U7 Drenge Thomas/Alberte Jensen/
Caroline Sørensen/Mette Løgstrup
kl. 17.00 kl. 18.00 U8 Drenge Charlotte Nygaard
kl. 17.00 kl. 18.30 U10-U12 Piger Erik Bødker m.fl.
kl. 18.00 kl. 19.00 Dame Senior 7-mands Damer Mette Bigum
         
Torsdag        
Fra kl. Til kl. Hold Køn Træner
kl. 17.00 kl. 18.15 U9 Drenge Allan Hansen/Paw Kjeldgaard/Niels-Arne Madsen/Thomas Hansen
kl. 17.15 kl. 18.45 U12 Drenge Jacob Pilgaard
kl. 17.30 kl. 19.00 U15-U16 (træning i Assentoft) Piger Kenneth Byskov
kl. 18.00 kl. 20.00 U18 Piger Morten Hyldgaard/Henrik Andersen
kl. 18.00 kl. 20.00 Damesenior - Kvindeserien Damer Rasmus Grejsen Lynge/Franz Posch
kl. 18.00 kl. 20.00 Damesenior - Serie 1 Damer Claus Jørgensen/Henrik Andersen
kl. 18.30 kl. 20.00 Herresenior Mænd René Møller/André Løfquist

Her kan du se kampprogrammerne for alle klubbens fodboldhold





Romalt IF: information efter ekstraordinær generalforsamling den 15. maj 2018:
Efter afstemning blev det vedtaget at opdele Romalt IF i to selvstændige enheder - fodbold og håndbold - pr. 1. juli 2018. Efter endnu en afstemning blev det vedtaget straks at vælge en ny bestyrelse - i første omgang for hele Romalt IF. Den valgte bestyrelse vil fremadrettet være den, som tegner Romalt IF Fodbold, og for håndboldens vedkommende er der nedsat en arbejdsgruppe med henblik på etablering af en ny håndboldbestyrelse.

Bestyrelsen i Romalt IF Fodbold har konstitueret sig således:
Formand: Rita Nøddelund
Næstformand: Morten Løbe Hyldgaard
Sekretær: Jakob Pilgaard
Kasserer: Bente Sølvsten
Medlem: Jesper Høj Jørgensen
Medlem: Steffen Skaaning Andersen
1. suppleant: Leni Hansen
2. suppleant: Nanna Petersen

Kontakt til bestyrelsen




 

Køb af sportstøj til favorable priser







 


Vælg kalendervisning
1 uge
2 uger
1 måned
3 måneder
Alle
18-08-2018
-

Viser: Alle dage
22-08-2018
Old Boys C-rækken: kl. 19.00 mod Spentrup IF2
29-08-2018
Old Boys B-rækken: kl. 19.00 mod SMIFF 2
05-09-2018
Old Boys C-rækken: kl. 19.00 mod Langaa IK
12-09-2018
Old Boys B-rækken: kl. 18.30 mod Værum GF
19-09-2018
Old Boys B-rækken: kl. 18.00 mod AH2012 2
26-09-2018
Old Boys C-rækken: kl. 17.30 mod FC United
03-10-2018
Old Boys B-rækken: kl. 17.30 mod Kristrup B


Vælg kalendervisning
1 uge
2 uger
1 måned
3 måneder
Alle

HOVEDSPONSOR I ROMALT IF





 

 


 

Romalt I.F på facebook klik her

Romalt I.F håndbold på facebook klik her


Kampe & Resultater:
 
  Fodbold

DBU:
Kommende Hjemmekampe:

Resultater:


DGI:
Resultater og kampe:

 
Kampfordeler Fodbold:
 
"se De 10 Forældrebud m.m."
 
Klik her
 


 Håndbold

Kommende Hjemmekampe:

Resultater:

Kampfordeler Håndbold:

Find ROMALT  I.F. 
klik her
Romalt I.F. Oldboys  hjemmeside:


























































 

Tjek Vejret
inden du skal ud



 

Din Frisør

Valdemarsvej 3A
  8960 Randers SØ
  Tlf. nr. 86417016

KLIPPESTUEN Romalt 
v/ Helle Kalhøj Nielsen
21337547